Wdrożenie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

HADATAP wdrożył System Identyfikacji, Kontroli, Zarządzania i Ochrony Zbiorów Bibliotecznych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jest to najnowocześniejszy system w Polsce, ponieważ zastosowano w nim najnowszą technologię RFID UHF, która pozwala na odczyt danych z etykiety bibliotecznej z odległości nawet do 1,5 metra. Dodatkową zaletą tego systemu jest fakt, że etykiety mogą do siebie przylegać, więc nie ma problemów z odczytem, niezależnie od położenia książki.

Dzięki najnowszej technologii RFID UHF odszukanie zagubionej książki zajmuje średnio tyle, co 3/4 czasu potrzebnego na samo obejscie biblioteki.

Technologia RFID UHF pozwala także na znacznie szybsze wykonywanie skontrum. Dla przykładu wykonanie skontrum w niniejszej bibliotece zajmowało , teraz dzięki dwum stanowiskom do mobilnego skontrum UHF wykonanie skontrum trwa zaledwie .

Wdrożenie obejmowało 50 000 etykiet bibliotecznych RFID UHF, dwie bramki kontrolne UHF, jedno stanowisko do samodzielnych wypożyczeń UHF, dwa stanowiska kodowania etykiet RFID UHF, dwa stanowiska bibliotekarza, dwa stanowiska do mobilnego skontrum UHF oraz jedną wrzutnię wewnętrzną UHF.