HADATAP na konferencji EPCglobal US 2006

W dniach 17 - 19 października 2006 roku odbyła się w Los Angeles konferencja "EPCglobal US 2006" połączona z ogólnoświatowymi targami dostawców rozwiązań RFID. Polskę reprezentowali na konferencji jedynie delegaci spółki Hadatap i polskiego oddziału EPCglobal.

W trakcie Konferencji omówiono aktualny stan prac rozwojowych nad standardami EPC oraz wskazano na sukcesy osiągane w projektach wdrożeniowych przez światowych gigantów. Jednym z ciekawszych wystąpień była prezentacja przygotowana przez olbrzymią amerykańską sieć handlowąWal-Mart, omawiana przez Wiceprezesa Zarządu Panią Carolyn Walton, która przekonała słuchaczy do olbrzymiego potencjału, jaki tkwi w technologii RFID. Na Konferencji swoje rozwiązania prezentowały również powszechnie znane firmy takie, jak: Kimberly Clark Corporation, Federal Express, Boeing Commercial Airplanes, Johnson & Johnson, Lockheed Martin Corporation, Hewlett-Packard Company, Unilever, Procter & Gamble, Kraft oraz GlaxoSmithKline.

Nasi reprezentanci zwrócili szczególną uwagę na olbrzymie możliwości tkwiące w rozwijanych dynamicznie serwisach ONSi EPCIS, dedykowanych do wymiany informacji o zdarzeniach zachodzących w łańcuchu dostaw w czasie rzeczywistym. Za ich pomocą dostawca może znać w każdej chwili aktualne stany swoich produktów we wszystkich sklepach, jakie zaopatruje i to zarówno w magazynach, jak i na półkach. Ciekawe były także prezentacje działów badawczo-rozwojowych uczelni światowych. Szczególnie interesujące były prezentacje przedstawicieli Auto-ID z MIT, w tym integracja serwisów ONS i EPCIS z Google Maps prezentująca geograficzną dyslokację produktów wybranego producenta na całym świecie.

W trakcie Konferencji nawiązaliśmy kontakty z wielomaliczącymi się światowymi dostawcami sprzętu i oprogramowania do komponowania systemów RFID, co niewątpliwie przyniesie wiele pożytku zarówno nam jak i naszym klientom.

Szczegółowe prezentacje w formacie PDF możecie otrzymać Państwo drogą mailową, po nadesłaniu zapotrzebowania na adres: slv@hadatap.pl, natomiast zdjęcia z konferencji można zobaczyć tutaj.