ZASTOSOWANIA RFIDZastosowanie RFID w motoryzacji - HADATAP

RFID w motoryzacji

Usprawnij proces produkcji i zwiększ jakość swoich produktów i obsługi klientów w branży motoryzacyjnej dzięki technologii RFID. Z rozwiązaniami technologii radiowej zyskasz płynność łańcucha dostaw i kontrolę nad wszystkimi działaniami w zakładach. Sprawdź, co jeszcze odmieni system RFID w Twojej firmie!

Zastosowanie RFID u dealerów automotive

 • Kontrola stanów magazynowych – system RFID pozwala na stały wgląd w stany magazynowe części zamiennych i pojazdów. Dzięki temu w dowolnym momencie sprawdzisz, ile samochodów jest w magazynie, które modele są dostępne i jaka jest ich wartość.
 • Monitoring jazd próbnych – w łatwy sposób poprowadzisz ewidencję, który sprzedawca jako ostatni udostępnił samochód do jazdy próbnej, o której godzinie pojazd opuścił plac i kiedy wrócił.
 • Automatyzacja procesów serwisowych – gdy kierowca przyjedzie samochodem ze stałym tagiem RFID, po wjeździe do warsztatu system RFID wyświetli na ekranie serwisanta informacje, jaki samochód właśnie przyjechał i jakie prace trzeba wykonać.
 • Prowadzenie książki serwisowej – z technologią RFID masz stały dostęp offline do informacji o ostatnim przeglądzie pojazdu, co pozwala na bieżące prace serwisowe, a tym samym – zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom.
  Zarządzanie parkingiem – kiedy samochód ma stały znacznik RFID, system „powita” kierowcę w momencie wjazdu do serwisu. Jednocześnie wskaże mu stanowisko, do którego ma podjechać lub na którym ma zaparkować.

Zastosowanie RFID w fabrykach i montowniach automotive

 • Monitoring montażu pojazdów – masz wgląd do procesu składania pojazdów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wiesz, na jakim etapie produkcji znajduje się dany samochód, i łatwo skontrolujesz, czy któryś z procesów nie został pominięty.
 • Kontrola procesów dostawczych – zyskasz kontrolę nad przyjęciami magazynowymi, szybko zweryfikujesz poprawność dostaw materiałów i części do prawidłowej i ciągłej pracy montowni. Dzięki temu unikniesz przestojów w produkcji z powodu braków i błędnych zamówień.
 • Kontrola jakości – z raportów systemu RFID dowiesz się dokładnie, jakie elementy znajdują się w danym samochodzie, na jakim etapie zostały zużyte, a dzięki temu sprawdzisz również, czy nie doszło do błędów w czasie produkcji.
 • Monitoring narzędzi – gdy otagujesz narzędzia, w dowolnej chwili bez problemu dowiesz się, gdzie znajduje się każde z nich, zmniejszając w ten sposób ryzyko kradzieży i zgubienia.
 • Zarządzanie magazynem – dzięki zautomatyzowaniu inwentaryzacji szybko sprawdzisz bieżące stany magazynowe, zamówisz brakujące elementy, unikniesz wyposażenia fabryki w nadmiarowe zapasy i lepiej skontrolujesz ruch towarów.

ZASTOSOWANIA RFID